220 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Helal Haram Hakkında Temel Bilgiler

  Çocuklar İçin Temel Bir Kaynak

  Mohammad Mazhar Hussaini’nin Çocuklar için yazdığı Aile ve Eğitimciler için rehber niteliği taşıyan ‘Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler’ kitabı GİMDES tarafından Türkçeye tercüme edilerek ve 5. baskısına özel yeni dizaynı ile çocuklarımızın istifadesine sunulmuştur.
  ÇOKLU ALIM FİYATLANDIRMASI
  Miktar
  2+
  3+
  4+
  Fiyat
  ₺23,00
  ₺21,50
  ₺20,00
  ₺25,00
  i h

  Beslenmede helal ve haramın çocuklara ve yeni Müslüman olanlara anlatılabilmesi amacıyla GİMDES öğretmenler ve aileler için rehber olabilecek bir eser.

  Beslenmede helal ve haramın çocuklara anlatılabilmesinin toplum yaşantısındaki önemi tartışılmaz. Türkçede de bu konuyu çocukların ruh yapısına uygun, anlatabilecek bir kitap yok. İşte GİMDES bu eksikliği gidermek üzere M. Mazhar Hussaini’nin Helal ve Haram Hakkında Temel Bilgiler kitabını İngilizce aslından tercüme ettirerek hizmete sundu.

  GİMDES, böyle bir kitabı neden hazırlattığını “Anneler, babalar ve küçük yaşlarda çocukların eğitim ve öğretim hizmetlerini yüklenen öğretmenler ilk elden bu vazifeden sorumlu insanlardır. Bu vazifeler yerli yerinde yapılabildiği nisbette toplumda huzur, barış, sevgi, saygı, adalet ve ahlak en yüksek değerlere çıkar ve bu toplum, Allah’ın hoşnut olduğu mutlu bir toplumu oluşturmuş olur” sözleriyle açıklıyor.

  Öğretmen ve Aile İçin Bir Rehber Kitap

  Kitap çocukların ve yeni Müslümanların en çok sordukları temel kavramları basitçe anlatmak üzere hazırlanmış olup yeme, içme, kazanma ve tüketme konularında neyin helal, neyin haram olduğunu açıkça gösteriyor.

  Her bölümün giriş kısmında anahtar kelimeler sıralanmış. Derslere önce bu kelimelerin açıklamasıyla başlanabileceği belirtiliyor. Daha sonra, ana metin içinde esas konu önceden değinilen konulara da vurgu yaparak işlendiği için önceki ders konuları pekiştirilmiş oluyor.

  Uygulama Bilgisi’ bölümü, verilen bilginin günlük hayatta nasıl uygulanacağını gösteriyor. Okuyucu, kuru bilgiyi hatırlama safhasından o bilgiyi tatbik edip bu sayede hayatının nasıl değişeceğini öğrenebiliyor. Bu bölümde Kur’anı Kerim’den ve Hadislerden alıntılar konulmuş olup bilginin dayandığı temellleri işaret ediliyor.

  Bilgi Kontrolü” bölümünde ana derste geçen konular ve kelimeler tekrar edilerek okuyucunun bilgisi pekiştirilebilir. Her ders faaliyet’ bölümü ile sona eriyor. Bu bölümde çocuklar etiket hazırlama, poster yapma gibi değişik faaliyetlerle öğrendiklerini eğlenceli biçimde uygulama fırsatı bulacaklar. Kendi başlarına düşünme ve karar alma yetisini kazanmalarına bu şekilde yardım edilebilecek.