Arama Sonuçları

❓ S.S.S.

Sık Sorulan Sorular

 

GİMDES HAKKINDA

https://helaldunyamarketleri.com GİMDES'ten onaylı tek online alışveriş platformudur. GİMDES'in resmi sertifika bilgilerini ilan ettiği gimdes.com sitesinde adresimiz yer almaktadır. http://gimdes.com/Hdm adresinden kontrol edebilirsiniz.
Helal Dünya Marketleri isim hakkı GİMDES'e ait olup gerek fiziksel ve gerekse online mağaza açma hakkı yalnızca GİMDES tarafından verilmektedir. Bu mağazaların tamamı GİMDES tarafından denetlenmektedir. Online marketimiz Helal Dünya Marketlerinin bulunmadığı yerlerde yaşayan insanların da helale kolayca erişimi için GİMDES'in izni ve denetimi ile açılmıştır. .

Helal Dünya Marketleri klasik marketleri zincirleri gibi tek elden yönetilen bir yapı değildir. Her şubeyi bir girişimci kardeşimiz GİMDES'in onayı ve nezaretinde kendisi açar. Bu bakımdan şube açma isteklerinin muhatabı biz değil, şehrinizde/ilçenizde yaşayan girişimcilerdir. Bu adresteki sözleşmeye uygun ticaret yapmak isteyen kardeşlerimizi bu gönül hizmetine katılmaya davet ediyoruz.

Sitemizde satılan ürünler GİMDES Helal ve Tayyib sertifikasına sahiptir. Ayrıca GİMDES'in sertifikalandırmaya gerek duymadığı ve mahzursuz bulduğu kimi ürünler de satılmaktadır; peçete, çöp torbası, kürdan vb. Sitemizin amacı daha ziyade Helal Dünya Marketi şubesinin bulunmadığı bölgelere kargo ile ürün ulaştırmak olduğu için sitemizde bu türden her yerde bulunabilen ürünleri listelememeye çalışıyoruz.

GİMDES ürünleri parti parti denetlediği için iptal veya yenilememe döneminin öncesi ile sonrasında üretilen ürünleri ayırdedebilmektedir. Helal Dünya Marketlerinde ürünün helal sertifikalı olduğu zamanda üretilen ürünler satılmaya devam eder. Ürün bitince yeni parti siparişi verilmez. Bu yüzden www.gimdes.com adresinde marka geçerli görülmese bile Helal Dünya Marketlerinde satılıyor olabilmektedir.

GİMDES Helal ve Tayyib sertifikası 

“Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin ve Allah’tan korkun! Şüphesiz ki Allah, Gafurdur (çok bağışlayandır), Rahîmdir (çok merhamet edendir).” (Enfâl:69)

ayeti mucibince Allah'ın bize sunduğu nimetlerin hem helal, hem de bu helaller içindeki tayyib (temiz, nezih, güzel, sağlıklı, faydalı, hoşa giden) kapsamını tarif etmektedir. Bu yöndeki titiz kontroller herhangi bir sertifikasyonda yapılagelen bir bir checklist kontrolünden çok daha fazlasını gerektirmektedir. GİMDES bu hassas yaklaşımını 2005 yılından bu yana geliştirerek sürdürmektedir.

 

SİPARİŞLER HAKKINDA 

Evet. Sitemizdek havale/EFT yoluyla kredi kartınız olmadan da alışveriş yapabilirsiniz.

Ne yazık ki bu ödeme yönteminden vazgeçmek zorunda kaldık. Helal ve sağlıklı olana herkes ulaşabilsin diye Kapıda Nakit ve Kapıda Kredi Kartı seçeneklerini sunarak çalışmaya başlamıştık. Ancak bu tür siparişlerin yaklaşık dörtte biri bir vesileyle geri dönmektedir. Alıcı siparişten vazgeçse bile hem ürünün gönderilmesi hem de geri dönmesi için kargo masrafı ortaya çıkıyor. Gerek bu durumu suistimal eden ve gerekse kapıda ödeme konusunda yeterli hassasiyeti göstermeyen kargo görevlileri nedeniyle bu ödeme yöntemini devam ettirmeme kararı aldık.

GİMDES'in akredite ettiği tek online alışveriş platformu olarak yurtdışı alışveriş imkanını sağlamamız gerekiyor, bunun farkındayız. Ancak şuan için malesef yurtdışı gönderimi için gerekli altyapımız bulunmuyor.

Siparişler online şube ile beraber çalışan Helal Dünya Marketleri şubelerine iletilmektedir. En uygun şube hazırlayacağı paketle ilgili bilgi verdikten sonra hazırlık ve paketleme sürecine girilmektedir. Bazen şubede sipariş verilen ürünlerden bir kısmı hemen yarın gibi kısa bir zaman sonra temin edilecekse ufak bir bekleme süresinden sonra kargoya verilmesi olasılığı da vardır.

Sipariş verdiğiniz gün ve saate göre değişmektedir. Günlük olarak siparişler öğleden sonra saat 3 ila 5 arasında kargoya teslim edilmektedir. Bu saatten sonra verilen siparişlerin kargoya teslimi otomatikman bir sonraki güne kalmaktadır. Kargoya teslim edildikten sonra yurtiçindeki uzaklığa bağlı olarak 1 ila 3 gün gün içinde elinize ulaşacaktır.

Sipariş sistemiz Helal Dünya Marketleri aracılığı ile çalıştığı için bazen rafta bulunan ürünün aynı zaman diliminde market müşterisi tarafından satın alınması ile stok sıkıntısı yaşayabilmekteyiz.

Stoktan olmayan ürünü temin için bir süre bekleyebileceğiniz gibi, yalnızca temin edilemeyen ürünler için ücret iadesi isteyebilirsiniz. Paranız ödeme yönteminize bağlı olarak en kısa sürede hesabınıza kısmi olarak iade edilecektir.

Bir başka seçenek ise ürünün bir başka Helal Dünya Marketi şubesi üzerinden ayrıca temin edip kargolamak olabilir. Bu seçenek ek kargo masrafı ortaya çıkarabileceği için yalnızca uygun koşullarda uygulanabilir.

Call center hizmeti vermediğimiz için telefon numarası paylaşamıyoruz. Ancak talebinizi yazılı olarak ilettiğinizde en kısa sürede size dönüş yapacağımızı bilmenizi isteriz. Her türlü görüş, öneri ve talebiniz için Bize Ulaşın sayfasından veya sağ alt tarafta bulunan online chat (yazışma) bölümünden ulaşabilirsiniz.