800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  ❓ Sık Sorulan Sorular

  GİMDES HAKKINDA

  GİMDES, dünya çapında geçerli, helal sertifika ve denetimler konusunda uzman bir helal sertifikasyon kurumudur. WHC (Dünya Helal Konsil) üyesidir. Helal ve Tayyib sertifikası adı altında, ürün ve hizmetlerin hem helal hem de temiz ve sağlıklı olması konusunda, orijinal ve şumullü bir sertifika konseptini, dini kefalet yöntemi ile sürdürmektedir.

  GİMDES Helal ve Tayyib sertifikası 

  “Artık elde ettiğiniz ganimetten helâl ve tayyib olarak yiyin ve Allah’tan korkun! Şüphesiz ki Allah, Gafurdur (çok bağışlayandır), Rahîmdir (çok merhamet edendir).” (Enfâl:69)

  ayeti mucibince Allah'ın bize sunduğu nimetlerin hem helal, hem de bu helaller içindeki tayyib (temiz, nezih, güzel, sağlıklı, faydalı, hoşa giden) kapsamını tarif etmektedir. Bu yöndeki titiz kontroller herhangi bir sertifikasyonda yapılagelen bir bir checklist kontrolünden çok daha fazlasını gerektirmektedir. GİMDES bu hassas yaklaşımını 2005 yılından bu yana geliştirerek sürdürmektedir.

   

  HALAL DÜNYA MARKETLERİ HAKKINDA

  GİMDES tarafından kurgulanmış bir market konseptidir. Halal dünya marketlerinde insanımız kapıdan girdiğinde her bir ürün için güvenilir olduğu kanaati ile gönül rahatlığı ile alışveriş yapabilecektir. Bu marketler GİMDES tarafından tıpkı sertifika verdiği diğer kurumlar gibi denetlenmektedir. Gerek satılan ürünler ve gerekse ticarette kullanılan satınalma araçları, nakliye ve personel gibi konular da dahil olmak üzere GİMDES'in kontrolünden geçmektedir.

  HALAL DUNYA MARKETLERİ bu isimle GİMDES tarafından dünya çapında geçerli şekilde tescil edilmiştir. Yerli ve Milli bir girişimdir. Bu marketler yalnızca Türkiye'de değil bütün dünyada aynı amaca hizmet etmek üzere kurgulandığı için uluslararası bir adlandırma ile HALAL Dünya Marketleri olarak tanımlanmıştır. Helal denmesinde sakınca bulunmamaktadır, mana aynıdır. Ancak resmi adı HALAL olarak geçmektedir.

  https://helaldunyamarketleri.com GİMDES'ten onaylı tek online alışveriş platformudur. GİMDES'in resmi sertifika bilgilerini ilan ettiği gimdes.com sitesinde adresimiz yer almaktadır. http://gimdes.com/Hdm adresinden kontrol edebilirsiniz.
  Aşağıda GİMDES'ten aldığımız sertifikayı görebilirsiniz.

  Helal Dünya Marketleri klasik marketleri zincirleri gibi tek elden yönetilen bir yapı değildir. Her şubeyi bir girişimci kardeşimiz GİMDES'in onayı ve nezaretinde kendisi açar. Bu bakımdan şube açma isteklerinin muhatabı biz değil, şehrinizde/ilçenizde yaşayan girişimcilerdir. Bu adresteki sözleşmeye uygun ticaret yapmak isteyen kardeşlerimizi bu gönül hizmetine katılmaya davet ediyoruz.

   

  ÜRÜNLER HAKKINDA

  Helal Dünya Marketlerinde bütün satılan ürünler GİMDES Helal ve Tayyib sertifikasına sahiptir. Ayrıca GİMDES'in satılmasına izin verdiği kimi ürünler de satılmaktadır; peçete, çöp torbası, kürdan vb. Sitemizin amacı daha ziyade Helal Dünya Marketi şubesinin bulunmadığı bölgelere kargo ile ürün ulaştırmak olduğu için sitemizde bu türden her yerde bulunabilen ürünleri listelememeye çalışıyoruz.

  GİMDES ürünleri parti parti denetlediği için iptal veya yenilememe döneminin öncesi ile sonrasında üretilen ürünleri ayırdedebilmektedir. Helal Dünya Marketlerinde ürünün helal sertifikalı olduğu zamanda üretilen ürünler satılmaya devam eder. Ürün bitince yeni parti siparişi verilmez. Bu yüzden www.gimdes.com adresinde marka geçerli görülmese bile Helal Dünya Marketlerinde satılıyor olabilmektedir.

   

  KARGO HAKKINDA

  Yurtiçi Kargo ile gönderimler sağlanmaktadır.

  Köyler hariç olmak üzere bütün Türkiye için kargo hizmetimiz bulunuyor.

  Biz bütün kargo firmaları ile çalışmak istiyoruz. Ancak uygun çalışma imkanları sağlamayan, fiyatları uygun olmayan ya da taşıma sırasında müşterilerimizi madur eden firmalarla çalışmayı bırakmak zorunda kaldık.

   

  SİPARİŞ VERİRKEN 

  Evet. Sitemizde kredi kartı dışında Havale/EFT yoluyla veya kapıda ödeme yöntemi ile alışveriş yapabilirsiniz.

  Evet yapabilirsiniz. Kargo firmaları kapıda ödeme işleminde kargo ücretine ek olarak hizmet bedeli de almaktadır. Bu tutarı kargo firması kargo ücretinin dışında doğrudan kendileri için istediği için müşterilerimize yansıtmak durumundayız.

  Ne yazık ki doğrudan yurt dışına ürün gönderemiyoruz. Ancak Türkiye'den aracı kurumlar vasıtasıyla ülkenize sipariş gönderimini sağlayan firmalar ile çalışabilirsiniz. Bu firmalara örnek: yollando.com
  Azerbaycan için örnek: Dynamex ve Sunex
  Ödemeyi 3D Secure destekli kredi kartınız ile veya SWIFT ile hesabımıza para transferi yapmak sureti ile yapabilirsiniz. Para transferi için kullanacağını banka ve SWIFT kodu bilgilerine Hesap Numaraları sayfasından ulaşabilirsiniz.
  Bu aracı firmalar ile siparişler önce firmaların size vereceği Türkiye adreslerine iletilmekte, sonra da ücret karşılığı sizin ülkenizdeki adrese sipariş ulaştırılmaktadır. Bu firmaların aracılık ücreti talep ettiklerini dikkate alınız.

  Kapıda ödeme siparişlerini verdikten sonra sizden "Bu siparişi kapıda ödemeli olarak istiyorum" şeklinde bir mail ile onaylamanızı istiyoruz. Eğer bu onay gelmezse 5 gün içinde sipariş iptal ediliyor. Bu onayı istememizin sebebi sahte siparişlerin önüne geçmektir.

  Siparişler online şube ile beraber çalışan Helal Dünya Marketleri şubelerine iletilmektedir. En uygun şube hazırlayacağı paketle ilgili bilgi verdikten sonra hazırlık ve paketleme sürecine girilmektedir. Bazen şubede sipariş verilen ürünlerden bir kısmı hemen yarın gibi kısa bir zaman sonra temin edilecekse ufak bir bekleme süresinden sonra kargoya verilmesi olasılığı da vardır.

  Sipariş verdiğiniz gün ve saate göre değişmektedir. Günlük olarak siparişler öğleden sonra saat 3 ila 5 arasında kargoya teslim edilmektedir. Saat 12'den sonra verilen siparişlerin kargoya teslimi bir sonraki güne kalmaktadır.

  Kendi dağıtım ağımız olmadığı için "şu gün, şu saatte elinizde olacak" diye kesin bir zaman veremiyoruz. Paket kargoya verildikten sonra süreç tamamen kargo firmasına bağlı şekilde ilerliyor. Paketiniz kargoya teslim edildikten sonra yurtiçindeki uzaklığa bağlı olarak 1 ila 4 gün gün içinde (uzak/mobil alan ise 7-8 günde) elinize ulaşacaktır. UPS kargonun tahmini teslim sürelerini görmek için buraya tıklayın.

  Call center hizmeti vermediğimiz için telefon numarası paylaşamıyoruz. Ancak talebinizi yazılı olarak ilettiğinizde en kısa sürede size dönüş yapacağımızı bilmenizi isteriz. Her türlü görüş, öneri ve talebiniz için Bize Ulaşın sayfasından veya sağ alt tarafta bulunan online chat (yazışma) bölümünden ulaşabilirsiniz. Verdiğiniz email adresinin doğru ve geçerli olmasını rica ediyoruz. Aksi takdirde gönderdiğimiz mailleri size ulaştıramayacağız, sorunuza cevap veremeyip, ihtiyacınızı gideremeyeceğiz.

   

  SİPARİŞ SONRASINDA 

  Sipariş sistemiz Helal Dünya Marketleri aracılığı ile çalıştığı için bazen rafta bulunan ürünün aynı zaman diliminde market müşterisi tarafından satın alınması ile stok sıkıntısı yaşayabilmekteyiz.

  Stoktan olmayan ürünü temin için bir süre bekleyebileceğiniz gibi, yalnızca temin edilemeyen ürünler için ücret iadesi isteyebilirsiniz. Paranız ödeme yönteminize bağlı olarak en kısa sürede hesabınıza kısmi olarak iade edilecektir.

  Bir başka seçenek ise ürünün bir başka Helal Dünya Marketi şubesi üzerinden ayrıca temin edip kargolamak olabilir. Bu seçenek ek kargo masrafı ortaya çıkarabileceği için yalnızca uygun koşullarda uygulanabilir.

  Verdiğiniz her sipariş için mutlaka email gönderiyoruz. Bu email siparişe dair önemli bilgiler içerdiği için kontrol etmenizi tavsiye ederiz. Eğer bize verdiğiniz mail adresi geçersizse gönderdiğimiz mailler ulaşmayacaktır. Yine bize gönderdiğiniz mesajlarda verdiğiniz mail adresi geçersizse bize ilettiğiniz mesajların cevapları ulaşamayacaktır. Bu durumda bazı kardeşlerimiz neden dikkate alınmadığını sorup kızıyor. Oysa kendisi önemsemeyip yanlış mail adresi vererek kendisine ulaşma yolunu kapatmış oluyor. Sizden ricamız lütfen her türlü iletişim bilginizi doğru şekilde giriniz ki ihtiyaçlarınızı en kolay ve hızlı şekilde çözebilelim.

  Siparişiniz kargoya verildikten sonra takip no içeren bir email gönderiyoruz. Bu emaildeki takip no üzerinden ya da hesabım sayfasındaki sipariş detayında bulunan takip no bağlantısına tıklayarak kargo hareketlerini görebilirsiniz.

  Siparişiniz paketlenip kargoya teslim edildikten sonra süreç kargo firmasının sorumluluğundadır. Gönderdiğimiz takip no ve diğer ek bilgileri takip edip, olası gecikmelerde kargo firmasına başvurmalısınız. E-ticaret alışverişlerinde her ne kadar kargo firması doğal bir çözüm ortağımız durumunda olsa da sanıldığının aksine kargo firması üzerinde yaptırım gücümüz bulunmamaktadır. Müşteri kargo sürecinde takibatı yapmakla, gecikme ve özel durumlarında kargo firmasına şahsen başvuru yapmak durumundadır.

  Eğer biri gönderilmeden ikinci bir sipariş verirseniz bu iki siparişi birleştirip tek seferde gönderebiliriz. Böylece fazladan kargo ücretinden kaçınmış olabilirsiniz. Ancak bunun için ikinci siparişi verdikten sonra, sipariş henüz kargoya teslim edilmeden önce bize [YENİ_SİPARİŞ_NO] nolu siparişimi [ÖNCEKİ_SİPARİŞ NO] siparişim ile beraber gönderilmesini istiyorum şeklinde bilgi vermeniz gerekmektedir. Bilgi verilmeyen bütün siparişler otomatik olarak ayrı ayrı değerlendirilecektir.
  İkinci verilen siparişte kargo ücreti kesilmişse, sipariş birleştirme durumundaki tutar kargo ücreti ödenmeyecek kadar yüksek olması durumunda kesilen ücret iade edilecektir.

  Eksik ya da varsa muadil ürünlerin tutar farkı siparişiniz teslim edildikten sonra kapanış süreçlerinde yapılmaktadır. Bu işlem için ayrıca talepte bulunmanıza gerek yoktur. Kart ile yapılan alışverişlerde iadeler karta, EFT/Havale yoluyla yapılan alışverişlerde iadeler göndereceğiniz IBAN numarasına yapılmaktadır.