800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Darul Halal Medresesi

  GİMDES olarak gelecek nesillerimize gıda ve ihtiyaç maddelerinin helal, haram ve şüpheli ayrımında doğru, anlaşılır ve bilimsel ölçülere uygun bilgilerin ve ilmi çalışmaların yapılabileceği projeler hayata geçiriyoruz.

  Batı modernitesinin İslam ümmetinin üzerinde oynadığı oyunlardan, yaptığı tahribatlardan eğitim- öğretim biçimimiz de payını almış bulunmaktadır. Eğitim müfredatımızdan okul mimari yapısına kadar batının örnek alınması sonucunda Müslüman olmasına rağmen İslami bilgisi zayıf, İslam’ın emir ve yasaklarından habersiz, Müslümanlığının vazifeleri konusunda bilgi sahibi olmadan eğitim sürecini tamamlamış nesiller yetiştirdik.

  Gıda sanayii de maalesef, diğer sanayi kollarında olduğu gibi batının, yani müşrik düzenlerin, kontrolü ve hakimiyeti altındadır. Fabrika kuruluşundan, imalat teknolojisine ve ham maddelerine varıncaya kadar her şeyde bu kontrol geçerli olmaktadır.

  Boğazından geçecek lokmanın emniyetinden sorumlu olan Müslüman, bu durumda ne yapmalıdır? “Gözün görmediğine gönül katlanır” deyip önüne ne getirilirse yutmaya devam mı etmeli, yoksa her konuda olduğu gibi silkinip hiç olmazsa ne yediğini araştırıp kontrol mü etmeli? Daha da önemlisi dizginleri ve ipleri gayrimüslimlerin elinde olan bu mekanizmadan kendisini kurtarmak için bir şeyler yapmalı mı? Yoksa uykusuna devam mı etmeli?

  GİMDES olarak amacımız ve çalışmalarımız, gelecek nesillerimizin gıda ve ihtiyaç maddelerinin helal, haram ve şüpheli ayırımında doğru, anlaşılır ve bilimsel ölçülere uygun bilgilerin ve ilmi çalışmaların yapılabileceği bir eğitim sürecini uygulayarak, günümüz piyasasının en büyük ihtiyacı olduğuna şahit olduğumuz vasıflı elaman istihdamında Helal ve Haram temel kritik hususların bilincinde insan ihtiyacının karşılanarak, dünya çapında akreditasyon ile dünya standartlarında eğitim verilerek uluslararası kalitede eğitim ve kariyer imkanı sağlamaktır. Kısacası İslam İlimleri ışığında Modern bilimleri öğrenmiş insanlar yetiştirmek

  Darül helal Medresesinin öncülüğünü yapacak Eğitim Merkezi tabiri caizse yediden yetmişe kadar helal yaşam sisteminin bilincinde olan insanlar yetiştirecektir. Bu küçücük eğitim merkezimiz böyle büyük hayallerimizi gerçekleştirecek. GİMDES Kurumumuzun gözü, kulağı, dili olarak yardımcı hizmetleri yürütecek.

  Darul Halal Medresesi hakkında detaylı bilgi için tıklayın.

   

  Darul Halal Medresesi projesine doğrudan destek vermek için aşağıdaki hesap bilgilerini kullanabilirsiniz. Allah razı olsun.

  Şube: Kuveytturk İkitelli Şubesi

  Hesap Adı: DÜNYA HELAL VAKFI

  Hesap No: 93737332

  IBAN NO: TR60 0020 5000 0937 3733 2000 01