800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Naturalive Zeytinyağlı Sıvı El Sabunu 500 Ml

  Marka:
  ₺70,00
  i h

  Zeytinyağının besleyici etkileri sayesinde cildinize bakım yaparak temizler, yumuşatır. Bebekler, çocuklar ve alerjiye yatkın kişiler için idealdir

  500 ml' lik ambalajlarda sunulmuştur.

  SLS, DEA, DMDM Hydantoin, Paraben, Formaldehit, Boya, Silikon, Koruyucu, Hayvansal Yağ Ve Katkıları İçermez!  Yaygın Kullanılan Bazı Zararlı Maddeler ve Etkileri

  Sodium laureth sulfate(SLS)  veya sodium lauryl ether sulfate (SLES): Sampuanlar, sıvı sabunlar, diş macunları ve bir çok temizlik ürününde kullanılmaktadır.Bu kimyasal deriden çok hızlı emilebilmektedir. Alerjik reaaksiyonlara sebep olabilmektedir.Diğer bir araştırmada ise göz dokusuna zarar verip görme problemlerine neden olduğu görülmüştür.
  Diethanolamin (DEA): Bazı kimyasallarla birleşince kanserojen etki gösterebilmektedir. Laboratuvar hayvanlarında yapılan incelemelerde beyin hasarına neden olduğu tespit edilmiş. Hamile hayvanların yavrularında da hasara neden olduğu görülmüştür.
  Triethanolamin(TEA): Deriden emilmekte ve bazı kimyasallarla birleşince kanserojen etki göstermektedir.
  Propylene Glycol: Petrolden elde edilmiş bir maddedir. Sinir sitemine ve bazı hassas organlara zarar verebilmektedir.
  Formaldehit: Deriden emiliyor ve kanserojen etki göstermektedir. Japonya ve İsviçre?de kozmetik amaçlı kullanımı yasaklanmıştır.
  Triclosan : ABD ?de Virginia Üniversitesinde yapılan çalışmada;  triclosan suda bulunan klor ile birleşince zehirli madde olan kloroform gazı açığa çıktığı tespit edilmiştir. Bu gazın solunması depresyon ve kanser riskini tetiklemektedir. Triclosan ayrıca antibakteriyel özelliğinden dolayı sık kullanımda;  uygulanan yüzeydeki mikropların güçlendiğine dair bir çok çalışma var. Bu nedenle mikroplar ilaçlara karşı dirençli hale gelip, ilaçların etkinliğini azaltmaktadırlar.
  Paraben : Bazı göğüs tümörü incelemelerinde paraben bulunmuş ve bazı Avrupa ülkeleri tarafından kullanımı yasaklanmıştır.

  İçindekiler:Sunflower(Ayçiçeği), Aqua (Su), Olive &Coconut Oil Soap( Zeytinyağı ve Hindistancevizi Sabunu),  Sodyum Klorür(Tuz), Portakal Aroması.