Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Naturalive Borakslı Bulaşık Makinesi Deterjanı 1 Lt

  Üretici: Naturalive
  *
  ₺34,00
  i h

  BULAŞIK DETERJANINDAN ETKİN SONUÇ ALABİLMEK İÇİN OKSİ LEKE ÇIKARICI İLE KULLANILMASINI ÖNERİRİZ.1,5 ÖLÇEK BULAŞIK DETERJANINA 1TATLI KAŞIĞI OKSİ LEKE ÇIKARICI İLAVE EDİLİR.

  66 yıkama

  Boraks+Soda+Karbonat ile bulaşıklarınızı temizleyin.Fosfat, Enzim, Parfüm, Sentetik Temizleyici ÇERMEZ . Doğal maddeler İÇERMEKTEDİR.

   

  İÇİNDEKİLER :Noniyonik Aktif Madde (Hindistan Cevizi Eldesi), Sodyum Sitrat (Limon Tuzu Eldesi), Glutamik Asit (Şeker Eldesi), Sodyum Bikarbonat, Carboxymethylcellulose (Cmc), Sitrik Asit (Limon Tuzu), Boraks
  Deterjanların; kısırlık, nörotoksik, akciğer ve böbrek hasarları, kanser, körlük ve astım gibi hastalıklara yol açabileceği TÜBİTAK tarafından açıklanmıştır.
   
  Temizlenmiş yiyecek kaplarında deterjan kalıntıları yüzeyde kalır ve gıda tüketimiyle vücuda alınır.
    
  Bu nedenle yiyecek kaplarınızın temizliğinde doğal alternatifleri tercih edin.
   
  Yaygın Kullanılan Bazı Zararlı Maddeler ve Etkileri
   
  Fosfat : Suyu yumuşatmak için kullanılan minerallerdir. Birçok ülke, evsel deterjanlar ve diğer bazı temizlik maddelerinde fosfatların kullanılmasını yasakladı. Deterjan katkı maddesi olarak kullanılan fosfat çevre ve insan sağlığına zarar vermektedir. Fosfatlar ve diğer deterjan kirlilikleri nedenleri ile de birçok balık türü yok olmaktadır.
   
  Petrol Bazlı Temizleyici: Toksik ve alerjik maddelerdir. Bu maddelerin parçalanabilirliği (biyodegredasyon) çok önemlidir. Nitekim genelde parçalanması zor olan bu maddeler, su ve toprakta bozulmadan kalıp, akarsularla göl ve denizlere ulaşması buralarda yaşayan canlıları ve onlarla beslenen insanların sağlığını tehdit etmektedir.
   
  Enzimler: Bitkilerden, büyükbaş hayvanların pankreaslarından ve mikroorganizmaların genetiği değiştirilmesi yoluyla elde edilmektedirler. Alerjik maddelerdir. 1mg tripsin enzimi fare damarına enjekte edilmesinde ölüme neden olmaktadır.

  Ürün özellikleri
  Temizlik GrubuBulaşık
  Kullanım ŞekliMakine