Arama Sonuçları

Apideva Propolis 20 Ml

Üretici: Apideva
İçerik: Steril Su, Propolis Ekstresi (%22)
*
59,90 ₺
i h

Propolis Nedir?

Propolis arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladıkları çok güçlü antioksidan ve antimikrobiyal etkilere sahip tamamen doğal bir arı ürünüdür. Arılar tarafından, kovandaki mikropları yok etmek ve kovanın sterilizasyonu için kullanılır.

Propolisi Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arı ve arı ürünlerine karşı alerjiniz varsa

Hamileliğin son üç ayına girmişseniz Propolisi kullanmadan önce mutlaka doktorunuza danışın.

Propolis Nasıl Kullanılır

Propolisin nasıl kullanılacağı konusunda bilimsel kaynaklarda çok kapsamlı Ar-Ge ve analiz uygulama çalışmaları yapılmakta olup genel kanaat gıda takviyesi olarak yetişkinlerde 20 damla ve çocuklarda 10 damla şeklindedir. Arı ürünlerine alerjisi olamayanlar için kullanım şekli aşağıda detaylandırılmıştır:

Gargara Şeklinde Kullanımı

Ağız kokuları, diş plakası, çürümeyle ilgili problemlerde veya sadece diş hijyeni için bir tatlı kaşığı ılık suya bir çay kaşığı Madeva Beyaz Propolis konularak karıştırılıp, bir kaç dakika sabah akşam gargara yapılarak yutulur (alerjisi olanların yutmaması tavsiye edilir).

İçilerek Kullanımı

Yetişkinler İçin: Günde iki defa (sabah aç, akşam tok) 20 şer damla su ile karıştırılarak kullanılabilir. Hastalık durumlarında dört katına kadar çıkarılabilir.

Çocuklar İçin: Çocukların alerji durumlarına bakılarak doktor tavsiyesiyle kullanılması şartıyla yarım bardak su içine 10 damla Madeva Beyaz Propolis eklenerek günde iki defa (sabah, akşam tok) kullanılması uygundur.

Harici Yaraların ve Cildin Temizliğinde Kullanımı

Yaralar, yanıklar, donmalar, yaralanmalar ve göz yanıkları gibi durumlarda peçete veya temiz olan pamuklu bir bez üzerine yeterince Madeva Beyaz Propolis damlatılarak yara üzerine günde iki defa yarım saat uygulayarak kullanılabilir.

Kulak İltihaplarında Temizlik Amaçlı Kullanımı

Kulak çöpüne damlatılan Madeva Beyaz Propolis, günde üç defa kulak içerisine uygulanması tavsiye edilir.

Propolisin Yan Etkileri

Propolisin bir yan etkisi bulunduğuna dair her hangi bir kanıt yoktur. Ancak alerjik bünyeli kişilerin kullanımında dikkatli olunması gerekir. Baş ağrısı,  ellerde ve vücutta kızarıklıklar, kaşıntı, mide bulantısı ve deri döküntüleri görülür ise en yakın sağlık kuruluşuna gidilmesi önerilir. Görülen bu durum alerji belirtisi olabilir

Propolisin Saklama Koşulları

Buzdolabında (+2, +6 °C) veya serin, rutubetsiz ortamda muhafaza ediniz. Kapağı açıldıktan sonra mutlaka buzdolabında (+2, +6 °C ) saklayınız. Kapak kilidi açılmış ambalajları almayınız.