800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Saygın Üzüm Pekmezi 630 Gr

  Marka:
  ₺176,90
  i h

  Saygın Doğal ve Gerçek Üzüm Pekmezi, Doğu Anadolu bölgesine ait %100 Doğal pekmezdir. Ticari şeker veya glikoz içermez. Düşük ısıda ve uzun sürede pişirilmiş, başka meyveler ilave edilmeden, gün ışığı ile temas etmeden hijyen standartlarına uygun olarak üretilip şişelenmiştir. Üzümün kaynatılmasıyla elde edilir. Vitaminler ve mineraller, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve demir içeren güçlü, tatlı bir şuruptur. Tahin veya yoğurt ile karıştırabilir, aperatif olarak yiyebilir veya salatalar, pişmiş ürünler ve tatlılarda rafine şekere sağlıklı bir alternatif olarak kullanabilirsiniz.Sağlık diyetinizin düzenli bir parçası haline getirmek isterseniz, her sabah 2 çorba kaşığı pekmez tüketmeniz size yaklaşık 120 kalori, 24 gram şeker, 2 gram protein, ayrıca önemli miktarda önemli mineraller ve B vitaminleri sağlayacaktır.

  Pekmez, vücudun işleyişinde gerekli miktarda besleyici öğeler içeren besin değeri yüksek bir tatlandırıcıdır. Rafine şekerlerden farklı olarak, bu şurup, eser miktarda vitamin ve vücudunuza hayati sağlık avantajları sağlayan kalsiyum, magnezyum, manganez, potasyum, bakır, demir, fosfor, krom, kobalt ve sodyum gibi bir dizi önemli mineral içerir. bazı önemli mineraller içerir. Pekmez, iyi bir enerji ve karbonhidrat kaynağıdır. Buna ek olarak, niasin (vitamin B-3), vitamin B-6, tiamin ve riboflavin gibi çeşitli vitaminler açısından da zengindir. Yağ ve lif oranı çok düşüktür. Rafine beyaz şeker ise basit karbonhidratlar ve aspartam gibi vücut için çok sağlıklı olmayan bileşenler içerir.  Pekmezin, menstruasyon sorunlarını rahatlatmaktan, diyabet, stres, kanser, prostat büyümesi, akne ve diğer cilt rahatsızlıklarından kurtulmaya kadar sağlığa bir çok faydası vardır. Ayrıca kabızlık, baş ağrısı ve anemiye iyi gelir. Kemik ve saç sağlığını iyileştirir, elektrolit dengesini korumaya ve cinsel sağlığa yardımcı olur, sinir sisteminin işleyişini düzenler ve yaraların iyileşmesini hızlandırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir, hemoglobin seviyesini sağlıklı düzeylerde tutmaya yardımcı olur ve vücutta yeni hücrelerin oluşumunu hızlandırır. Stresi azaltmaktan, hazımsızlığı hafifletmeye kan dolaşımını artırmaya ve daha güçlü kemikler inşa etmeye kadar bir çok etkisi kanıtlanmıştır. Bebeklerin ve çocukların zekâ gelişimini destekler.

  Sütteki kalsiyumun tam üç katı kalsiyum değerine sahip olan pekmez süper yiyeceklerden biridir.  Kalsiyum açısından oldukça zengindir. Kalsiyum vücudumuzda en bol bulunan mineraldir. Güçlü kemikler ve dişleri oluşturmak ve korumada, düzgün kas kasılma ve gevşemelerinde önemli rol oynar. Aynı zamanda kalbin, sinirlerin ve diğer vücut sistemlerinin sağlıklı çalışmasına katkıda bulunur. Osteoporozun önlenmesiyleilişkilidir. Pekmez, kas kontraksiyonlarına yardımcı olan magnezyum magnezyum minerali deposudur. Magnezyum, vücudunuzdaki vücut işlevlerini düzenleyen 300'den fazla enzimin aktivasyonunda önemli bir rol oynar. Kalsiyum ile birlikte düzgün kas kasılmasını sağlar, kan basıncını düzenler, kemik ve diş yapımında çalışır. Pekmez, antioksidan açısından zengindir. Araştırmalar, pekmezin, rafine edilmiş şeker, mısır şurubu, ham şeker ve diğer kolaylıkla elde edilebilen tatlandırıcılarla karşılaştırıldığında en yüksek miktarda antioksidanı içerdiğini göstermiştir. Antioksidanlar vücudu kanser, kardiyovasküler bozukluklar ve dejeneratif hastalıklarla ilişkili oksidatif hasarlardan korurlar. Bu da, pekmezin rafine şekere çok iyi bir alternatif olmasını sağlar. Pekmez, kalp ritmini düzenleyen potasyum içerir. Potasyum, karbonhidrat ve protein metabolizmasında kullanılan enzimlerin aktivasyonunda önemli bir rol oynamaktadır. Kas kasılmalarının düzgün işleyişini desteklemek için kalsiyum ve magnezyum ile birlikte çalışır. Aynı zamanda düzgün kalp ritminin korunmasına ve vücut sıvılarının dengelenmesine yardımcı olur.

  Pekmezinizi almak için rastgele herhangi bir tedarikçiye gitmeden önce, piyasadaki pekmezler arasındaki farkları anlamak önemlidir. Tüm pekmezler aynı değildir. Pekmezin besleyici içeriği ve kalitesi, üretim sürecinde kullanılan metoda, özü alınan bitkinin olgunluğuna ve saflığına, alınan şeker miktarına, depolama koşullarına bağlıdır. Pekmezin üretimi sırasında yüksek ısılarla karşılaşmaması gerekir. Kısa sürede ürün elde etmek için yüksek sıcaklıklarda ısıtılan pekmez üretimlerinde, içerdiği HMF (hidroksi metil furfuralin) değerleri yükselir, aşırı yüksek sıcaklıklarda istenmeyen bileşikler oluşur ve pekmez kanserojen maddeler ihtiva eder. Oluşan serbest radikaller, birçok hastalığın ortaya çıkışını tetikler. Pekmez, ışık altında depolandığında da HMF oranı yükselebildiğinden depolama koşulları önemlidir.

  Pekmezin tüm faydalarından yararlanabilmeniz için alacağınız pekmez düşük ısıda ve uzun sürede pişirilmiş olmalı, içerisine, ticari glükoz katılarak, bozulmuş ve küflenmiş başka meyveler ilave edilerek üretilmemiş olmalı, gün ışığı ile temas etmemeli, en iyi şartlarda ambalajlanmış olmalıdır. Bu pekmez, en kuvvetli, canlı enzimatik etkiyi gerçekleştirecek, en güçlü ve sağlıklı bakterilere sahip olacak, böylece ödediğiniz paraya değecektir.

  Güvenilir bir marka olan Saygın Doğal ve Gerçek Gıda, sizin için tam da aradığınız pekmezi üretir. Doğanın tatlı hediyelerini, en saf haliyle sofralarınıza sunar.

  Saygın %100 Saygın Doğal ve Gerçek Üzüm Pekmezi  ile sağlığınızı koruyun, hayatı tatlandırın..