800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Naturalive Cilt Bakım Onarım Yağı 50 Ml

  Marka:
  ₺149,50
  i h

  Naturalive Beauty Cilt Bakım Onarım Yağı

  Naturalive Cilt Bakım Yağı içerdiği yoğun vitamin ve mineral desteği ile cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Yapılan araştırmalarda, cildin onarımı, beslenmesi, nemlendirilmesi cildin elastikiyetinin geliştirilmesinde ve cilt lekelerinin iyileştirilmesinde başarılı sonuçlar vermektedir.

  Naturalive Besleyici Ve Onarıcı Bakım Yağı ile:

  Cildi yumuşattığı gibi, nemlendirir, cildin kurumasını önler.
  Kuru ve nemli cilt arasındaki dengeyi kurar.
  Çatlak oluşumunu önlemeye ve çatlakları onarılmasına yardımcı olur.
  Cildi çevresel faktörlere karşı korur. Güneş, kuru soğuk, kötü hava, sigara kullanımı gibi faktörler cildin yaşlanmasına neden olmaktadır.
  Naturalive Cilt Bakım Yağı bunları engellemeye yardımcıdır.
  Kuşburnu Çekirdeği Yağı
  Kuşburnu yağının özellikleri ilk olarak 1983 yılında Concepcion Üniversitesi çalışmaları ile keşfedilmiştir. Kuşburnu çekirdeği yağı yüksek oranda C vitaminini ve yağ asitlerini içerisinde barındırır. Ayrıca A vitamini açısından zengin oluşu ile cildin elastikiyetini korumasını sağlar ve yaşlamaya karşı koruyucu özellik gösterir. İçerdiği E vitamini ile de iyi bir nemlendiricidir. Cilt lekelerinin giderilmesinde etkili olduğu görülmüştür.
  Yapılan Araştırmalardan Örnekler:
  45 ve 68 yaş arasında cerrahi operasyon geçirmiş 10 kadın seçilmiştir. Kuşburnu yağı uygulamaları cerrahi dikişlerin çıkarıldığı gün başlayarak yapılmıştır. Ilık su ve sabun ile yıkama ve kurutma işleminden sonra dikkatli bir şekilde, yağ yumuşak masaj ile tatbik edilmiştir. Günde iki kez uygulama sonucu üç ay sonra (sabah ve akşam) izlerin kaybolmaya başladığı belirtilmiş, cilt elastikiyeti iyileşmiş ve bölgenin renginin önemli ölçüde düzeldiği gözlenmiştir.

  Bir başka çalışmada ise; Güneşin cilt üzerindeki yaşlanma belirtileri sıcak iklimli ülkelerde çok yaygındır. Güneşe maruz kalmak ciltte önemli hasarlara  neden olmaktadır. Bu testin gönüllüleri genellikle tatili 3 ay denizde geçiren ya da her gün plaja giden insanlardan seçildi. Testler, 25 ve 35 yaşları arasındaki 20 kadın üzerinde yapılmıştır. En sıklıkla görülen belirtileri yüzey kırışıklık ve kahverengi lekelerdir.  (Ağustos-Mayıs, 1988) bu 20 kadının 4 ay boyunca yüzlerine kuşburnu yağı uygulanmıştır. Önemli değişiklikler üçüncü haftada başlayarak gözlenmiş, yüzey kırışıklıkları ortadan kalkmaya başlamış ve lekeler solmaya başlamıştır. Dördüncü ayın sonunda ise noktalar hemen hemen kaybolmuştur.

  http://mettamassagetherapy.com/reprints/rosehip_oil.pdf      
   
  Argan Yağı
  Tıpta Argania Spinosa olarak tanımlanan Argan Yağı Kuzey Afrika’nın en gelişmiş ülkelerinden Fas’ta yetişmektedir.  Yüzyıllardır faslı kadınların kendileri üreterek kullandığı ve Argan ağacının meyvesinden elde edilen Argan yağı cildi yumuşatıp nemlendirir.

  Argan yağının %80′i, Omega-9 (%42,8 Oleik asit), Omega-6(%36,8 linoleik asit) dâhil olmak üzere serbest radikallerin engellenmesi açısından önem taşıyan ve hücre oluşumuna yardımcı olan temel doymamış yağ asitlerinden oluşmaktadır. Bu sayede cildinizin yenilenmesine yardımcı olur. Emilimi oldukça yüksek bir yağ olduğundan krem gibi kullanılır.

  Nar Çekirdeği Yağı
  Nar çekirdeği içerisinde yüksek oranda fosfor kalsiyum ve potasyum ile birlikte magnezyum sodyum çinko demir ve bakır içerir.

  Nar çekirdeği yağı E vitamini içeriği yüksektir. Yapısında, Punisik asidin yanı sıra yüzde 0,6 oranında antioksidan özellikteki polifenolleri içermektedir. Nar çekirdeği yağı konjuge yağ asitlerini yapısında bulunduran ender bitkilerden biridir. Nar çekirdeği yağı alanında yapılan çalışmalar çok yeni olmasına rağmen, alınan başarılı sonuçlar bu yağa duyulan ilgiyi tüm dünyada artırmıştır.

   (ALBRECH 2004, HORA 2003)
  İçindekiler: Punica Granatum Seed Oil (Nar Çekirdeği Yağı),Rosa Canina Seed Oil (Kuşburnu Çekirdeği Yağı),Argan Oil(Argan Yağı)  50 mldir.

  Kullanımı

  Gece yatmadan önce pamuk yardımıyla Naturalive Cilt Bakım Yağı’nı tüm cilde sürülerek yedirilmelidir. En iyi sonucu alabilmek için en az 3 ay düzenli kullanılmalıdır.