600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Helal Yaşam Rehberi 87. Sayısı

  ₺20,00
  i h

  HELAL YAŞAM REHBERİ DERGİSİ 87. SAYI ÇIKTI!

  AİLE BİRLİĞİNE VURULAN DARBE

  Batıl son derece cüretkâr ve etkin bir dalga oluşturma adına, ellerindeki tüm vasıtaları harekete geçirmiş bulunuyorlar. Aileyi, nesli ve insana ait değerleri yıkma hedefiyle, aile kurumunun birliğine vurmaya çalıştıkları darbelerle, sinsice yürüttükleri projelerinin bugünlerde deşifre olmasından da son derece rahatsız oldukları anlaşılıyor. Ailemize ve çocuklarımıza karşı olan mesuliyetimiz, öncelikli mesuliyetlerimizdendir. Bunlardan dolayı hesaba çekileceğimiz muhakkaktır. Ailemize ve çocuklarımıza karşı ihmallerimiz varken, bazı haslet ve amellerimiz olsa bile, onlarla beraber cehenneme sürüklenme tehlikesiyle karşı karşıyayız demektir. Müslüman kişi hayatının her anını imtihan bilmeli, her şeyde Allah’ın (cc) rızasını nasıl kazanırım diye düşünmelidir. Kendimizin ve bizden yetişecek nesillerin başta güzel bir ebedi hayatı, sonrasında ise sağlıklı, huzurlu bir dünya hayatı için yaptıklarımızdan ve yapamadıklarımızdan mesulüz. Bu dertle ele aldığımız yeni sayımızı sizlere sunuyoruz.

  Dr. Hüseyin Kami BÜYÜKÖZER Beyefendi “Aile Birliğine Vurulan Darbe” konulu makaleyi kaleme almıştır.

  Mehmed Zahid KOTKU (ks) Hazretleri’ne ait makalede “Sadâkat” konusu ile nice kötülüklerin ve günahların doğruluk ve sadâkat ile önüne geçildiği konu alınmıştır.

  Yüksek Gıda Mühendisi Melike Şeyma TUĞLA Hanımefendi “Bir Dilim Pastadaki Katkı Maddeleri” konusu ile bir dilim pastanın ihtiva ettiği katkı maddelerinin neler olduğuna değinmiştir.

  Ecz. Hilmi BAKIR Beyefendi kaleme aldığı “Aile ve Toplum Sağlığını Bozan Bazı Durumlar” isimli makalede, aile yapısını ifsat eden çeşitli durumlara ve buna neden olan kötü alışkınlıklardan bahsetmiştir.

  Dr. M. Şerafettin KALAY Beyefendi’ye ait makalede “Kendinizi ve Ailenizi, Ateşten ve Hüsrandan Koruyunuz” konusu kaleme alınmıştır.

  GİMDES Baş Denetçisi, Gıda Mühendisi ve Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Teknikeri Fatma Füsun MENTEŞ Hanımefendinin kaleme aldığı “Hint Safranı Altın Baharat Zerdeçal” başlıklı makalede şifa kaynağı zerdeçalın faydaları ve kullanım alanlarından bahsedilmiştir.

  Doç. Dr. Muhammed YÜCEER Beyefendi ise kaleme aldığı makalede “Helalen Tayyiben Bakış Açısı ile Böcekten Protein Eldesi ve Çekirge Örneği” konusunu işlemiştir.

  Veteriner Hekim ve GİMDES Teknik Bilim Kurulu Üyesi Muhammed Zeki AYGUR Beyefendi “Toplumu Yozlaştıran Bireysellik” konulu makalesi ile günümüzdeki bireysellik ve tekli yaşam hususlarını kaleme almıştır.

  Yüksek Gıda Mühendisi Mehmet Ali YAFEZ Beyefendi kaleme aldığı “Emrolunduğun Gibi” isimli makalede doğruluğun ehemmiyeti ve aile hayatına olan tesiri ile ilgili konuların üzerinde durmuştur.

  “Doğru Bilinen Yanlışlar” köşemizde Yüksek Gıda Mühendisi Emine Sena KAFKASKIRAY Hanımefendi kabartma tozları ve organik ürünler hakkındaki yanlış bilgilerin doğrusunu GİMDES Teknik Kurulunun belirlediği kritik kontrol noktalarıyla ele almıştır.

  Uzman Diyetisyen Havva ARIN ERBAY Hanımefendinin “Kış Mevsimine Hazırlık: Vitamin Deposu Tarifler” başlığıyla kaleme aldığı helal tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi ayrı önemli ve ayrı güzel makaleleri ile yer alan birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz.