Arama Sonuçları

GİMDES hakkında

GİMDES (Gıda ve İhtiyaç Maddeleri Denetleme ve Sertifikalama Araştırmaları Derneği) ve bu derneğe bağlı İktisadi İşletme Kurumu (GİMDES Helal Ürünleri Araştırma Enstitüsü) Ülkemizde sağlıklı yaşamın temel unsuru olduğuna inandığımız helal ve sağlıklı ürünleri araştırma ve sertifikalandırma çalışmaları yapmak üzere kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur. İlgi alanı olarak gıda, kozmetik ve sağlık ürünlerini kapsamaktadır.

2005 yılından beri bu gaye etrafında çalışmalarını devam ettirmektedir. Çalışmalarında öncelikle toplumun bu konulardaki bilinç düzeyini artıracak eylemlere ağırlık vermiş, iletişim kaynaklarının her çeşidini kullanmaya özen göstermiştir. Bu maksatla http://www.gimdes.org web sitesini kurmuş, iki ayda bir yayınlanan GİMDES Bültenini dağıtıma sokmuş, konu ile ilgili kitapları yayınlamıştır. 2008 yılından bu yana her yıl uluslararası sempozyunlar düzenlemektedir. Bütün helal sertifikalandırma kurumları için çatı kuruluş nitelğinden olan WHC (World Halal Council) üyesidir.

Helal Sertifikalandırma

GİMDES'in son derecede hassas şekilde inceleyip sertifikalandırdığı marka ve ürün bilgileri http://www.gimdes.com adresinde listelenmektedir. Bahsi geçen site GİMDES'e ait olup referans niteliği taşımaktadır. Bunun dışında iphone ve android telefonlarda Helal Gıda isimli resmi uygulama ile helal sertifikalarına ait bilgiler ilgililerine en kolay şekilde ulaştırılmaktadır.

Iphone uygulaması: https://itunes.apple.com/tr/app/gi-mdes-helal-gıda/id1144826300

Android uygulaması: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alfabcsoft.helalgida

Uluslararası Helal Dünya Marketleri

GİMDES helal sertifikasyon kadar onları halkımıza her türlü fitneden uzak şekilde ulaştırmanın da önemine inandığı için tamamen orjinal bir fikir olarak Uluslararası Helal Dünya Marketleri konseptini geliştirmiştir. Helal ve güvenilir olana en kolay ve şek ve şüpheden arındırılmış şekilde ulaşabilmek için market kapısından girip elinde ürünler çıkana kadar "Acaba" diye endişe etmeden bir alışveriş deneyimi yaşatabilmek için bu özel market projesini hayat geçirmiştir. Bu marketlerde yalnızca GİMDES tarafından sertifikalandırılmış ürünlerle halkımızı buluşturan GİMDES, son olarak bu projenin online ayağını da devreye alarak en ücra köşedeki kardeşimize de ulaşmayı hedeflemektedir.

Sitemiz GİMDES tarafından onaylı, Helal Dünya Marketi adını kullanmaya yetkili tek online alışveriş platformudur. Adresimiz resmi Helal Dünya Marketleri listesinde yer almaktadır. Bilgi için: http://www.gimdes.com/Hdm