800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Bemtat Pizzalık Buğday Unu 1 Kg

  Marka:
  ₺59,00
  i h
  Organik ürün olması sebebi ile kendine has kokusu ve tadı vardır. 
  Organik olarak üretilmiş Pizza yapımında kullanılan ideal bir undur. Yüksek protein değerine sahip olmasından dolayı çok iyi kabarır.
   

  Organik buğday yetiştirilirken bitkiye hiçbir şekilde ilaçlama uygulanmaz, bitkinin daha hızlı büyümesi ve fazla buğday vermesi için toprağa asla hormon ve gübre takviyesi yapılmaz. Bakir, yani daha önce hiçbir sentetik maddeye maruz kalmamış toprakta, yalnızca doğadan aldıkları güçle yetişen buğdaylar elde edilir.

   

   

  Bizde Bemtat Gıda olarak anlaşmalı ekim yaptırdığımız çiftçilerden ve kooparatiflerden temin ettiğimiz organik buğdayları Tekirdağ Çorlu'daki tesisimizde organik un olarak üretmekteyiz.

   

  Organik Buğday Unu Üretiminde Kullandığımız Buğdayların Özellikleri:

   

  • Organik buğdayların üretiminde hiçbir sentetik gübre, ilaç ve kimyasal madde kullanılmamıştır. Tarım bakanlığının TR-59-K-000869 işletme kayıt numarası ile üretilip ECOCERT IMO Denetim ve Belgelendirme Ltd. Şti. tarafından kontrol edilerek sertifikalandırılmıştır.
  • Organik buğdaylar hiçbir sentetik maddeye maruz kalmamış bakir topraklarda yetiştiği için içerisinde barındırdığı vitamin ve mineraller konvasyonel buğdaylara göre daha yüksek değerlere sahip olup tat ve koku olarak da oldukça farklıdır.
  • Organik buğdaylarda GDO yoktur.