800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Aygın Şirden Peynir Mayası 100 Ml

  Marka:
  Ürünün hammaddesi GİMDES sertifikalı Rumeli Maya'dan tedarik edilerek GİMDES denetiminde 100 Ml'lik ambalaj ile yeniden satışa sunulmuştur.
  Piyasa Fiyatı: ₺256,00
  ₺232,00
  i h

  Peynir Mayası,ülkemiz mezbahalarında islami şartlara göre kesilmiş itinayla seçilen süt danası, süt kuzusu, süt oğlağı şirdenlerinden, proseslerle ekstrakte (özel işlemlerle saflaştırılarak) edilerek,dünya standartlarına göre( gıda laboratuvarlarının denetimi altında) hazırlanmaktadır. Şirden geviş getiren hayvanlarda, çiğnenmiş besinin bir kez daha mide sularıyla sindirildiği, dört bölümlü midenin dördüncü bölümüdür. Şirden hacim bakımından işkembe ile kırkbayır arasında sayılır ve kırkbayırın sağında yer alır, yem lokmaları kırkbayırdan şirdene geçer. Çeperleri çok kalın ve kırışıktır,mide kapısı ile onikiparmak bağırsağına bağlanır. Geviş getiren hayvanlarda gelişip büyüyen ilk mide burasıdır, geviş getirme daha yokken, yani hayvan süt emerken yalnız bu mide vardır. Bunun düzensiz bir şekilde kırışık olan iç yüzü durmadan mide suyu ile ıslanır, bu durum maya için gerekli olan pepsinlerin oluşmasını sağlar. (Pepsin mide mukozasının salgıladığı albüminli besinleri peptona çeviren enzimdir).

  • Şirden Peynir Mayası ürün resimlerinde görüldüğü gibi gönderilmektedir (Buz Jeli Yoktur.) Şirden Peynir Mayası 100ml
  • İçindekiler: kuzuşirdeni. 3 lt süte 2 çay kaşığı şirden maya eklenir
  • Kuvveti: (Mevsimine göre takribi 1/15.000-1/18.000) mayanın özü sütü pıhtılaştıran enzim olan kimozindir.
  • Aktif enzimler: doğal kimozin, kuzu pepsinidir.
  • Aygın Peynir Mayası, üretiminde asitborik, sitrik asit, timol, kültür, renklendirici, tatlandırıcı kullanılmamaktadır.
  • Saklama Koşulları: Serin, karanlık, temiz, kuru ve kokusuz ortamda 0-4 C derece sıcaklıkta güneşten koruyarak acılmamış ambalajında saklandığı takdirde önerilen raf ömrü (1 yıl) boyunca aktivitesini kaybetmemektedir. Ayrıca ambalajındaki peynir mayasını her kullanımdan sonra kapağını iyice kapatıp dış etkenlerden (sıcaklık, bakteri, mikroorganizma bulaşması vb.) koruyup soğuk havada muhafaza edilmesi önemle tavsiye edilir.