800 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close
  Geri

  Palm yağı zararlı mıdır?

  Palm yağı zararlı mıdır?

  Batı menşeili bir takım medya kuruluşlarının o zaman işlerine öyle geldiği için Endonezya ve Malezya gibi Müslüman memleketlerinin ekonomilerinin bel kemiği olan palm yağı üzerinden yaptığı bir karalama kampanyası var. Bu bağamda sosyal medyada adeta zehir gibi lanse edilen bu yağın normal ayçiçek yağından herhangi bir farkı yok aslında. Eğer ayçiçek yağını da hatta zeytinyağını da sağlıksız şartlarda hazırlarsanız zararlı etkiler olur, palm yağını da. GİMDES için sosyal medyadaki söylentiler referans değildir. GİMDES güncel bilimsel çalışmaları ile sertifikalandırma ve araştırmalarını yapıp buna göre sertifika vermektedir.

  Hasılı palm yağı zehir değildir. Allah'ın bizim için yarattığı gıdalardandır. Eğer kötü bir süreçten geçirilerek üretilirse sağlıksız olabilir ama bu durum bütün gıdalar için söz konusudur. Keza her gıda gibi palm yağı da aşırı tüketilirse sağlığa zararlı olabilir. Bu da bütün gıdalar için, hatta içme suyu için dahi geçerlidir.

  Konuyla ilgili GİMDES kaynaklarında yeterli düzeyde açıklamalar bulunmaktadır. Sosyal medyada güvenilir bir kurum dışında yapılan bu tür paylaşımlar ile hareket edilmemesini tavsiye ediyoruz.

  Palm yağı ile ilgili başlık ve cevaplardan birini paylaşıyoruz.

  http://www.gidaraporu.com/palm-yagi-malezya_g.htm

  https://sorular.gimdes.org/2687/yebence-urununde-palmiye-oldugu-halde-gimdes-sertifikasi?show=2697#a2697

  Yorumlar
  Yorumunu bırak Kapat
  *