400 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  🧬 Muadil Ürün Politikamız

  Dikkat: 1 Ocak 2023 itibariyle kademeli olarak muadil ürün politikasından vazgeçilmiştir. Sipariş verirken muadil talebi alınmamakta, ancak ürün tedariğinde sıkıntı olursa şubemiz sizi arayarak uygun muadil önermektedir.

   

  Muadil ürün nedir?

  Sipariş verdiğiniz ürün tedarik şubesinde bulunmuyorsa aynı ihtiyacı görecek bir başka markanın ürünü muadildir.

  Neden siparişim tek bir şubeden eksiksiz tedarik edilemiyor?

  Helal Dünya Marketleri olarak bütün şubelerimizde GİMDES'in sertifika verdiği bütün ürünleri bulundurmayı çok isteriz. Lakin ticari olarak bütün ürünleri satın almak, şubede bulundurmak, ürünlerin son kullanım tarihi ve tazeliğini koruyarak size ulaştırmak son derece zor. Bunu değil helal sertifikalı ürünlerde, klasik market zincirlerinde bile yapabilen herhangi bir perkendeci de bulunmuyor zaten.

  Bu durum her şubemizin farklı markaları ya da farklı gramajdaki ürünleri bulundurmasını zorunlu kılıyor. Biz de HDM Online Şube olarak bu stok dağılımını sizlere en uygun şekilde ulaştırmaya gayret ettiğimiz için bu muadil (alternatif) ürün yaklaşımı ile ihtiyacı gidermeyi hedefliyoruz.

   

  Muadil uygulaması nasıldır?

  Örnek:

  Talep edilen ürünMuadil Ürün

  Afia Şekerli Vanilin 5 Gr (15 Adet) resmi

  Afia Şekerli Vanilin 5 Gr (15 Adet)

  4,50 ₺

  2 Adet Valenci Şekerli Vanilin 5 Gr (5 Adet)

  2,00 ₺ x 2 = 4 ₺

   

   

  Talep ettiğiniz ürünün ambalajından tedarik şubesinin elinde bulunmuyorsa ihtiyacı giderecek şekilde bir düzenleme ile konacak farklı gramajdaki ürün muadildir. Bu ürün aynı markaya ait olabileceği gibi bir başka markanın ürünü de olabilir.

  Örnek:

  Talep edilen ürünMuadil Ürün

  2 Adet Afia Elma Sirkesi 500 Ml

  16,90 ₺ x 2 = 33,80 ₺

  Afia Elma Sirkesi 1000 Ml

  27,90 ₺

   

  İhtiyacınızı giderebilmek adına yapılan ufak düzenlemeler ile sepetiniz mümkün olduğu kadar tamamlanmaya gayret edilir. 

  Eğer farklı gramajlı ürün ya da farklı marka daha ucuza geliyorsa, teslimat sonrasında aradaki farkı iade ediyoruz.

  Eğer koyduğumuz muadil ürünler daha pahalıya geliyorsa bunun için fazladan bir ücret talep etmiyoruz. Yalnızca iki farklı muadilin biri daha pahalı, bir diğeri daha ucuzsa aradaki tutar farkını mahsuplaştırarak kapatmaya çalışıyoruz. Eğer borcumuz olursa size iade ediyoruz, alacağımız olursa bu farkı biz üstleniyoruz.

  Bu şekilde birbirinin yerine geçebilecek (muadil) ürünleri göndererek GİMDES Helal&Tayyib sertifikalı ürünlere ulaşım konusundaki bir engeli daha aşma gayreti içindeyiz.

  Muadil ürün daha pahalı olabilir mi?

  Muadil ürün belirlerken talep ettiğiniz ürünün yüzde 20'sine kadar daha pahalı ürün seçilebilir. Daha fazla fark oluşturacak düzeyde değişiklik için şubemizin sizi telefon ile arayıp onayınızı alması gerekmektedir.

  Muadil Seçimi zorunlu mu?

  Muadil ürün seçimi mecburi değildir, size sunduğumuz seçeneklerden biridir.

  Ürün sayfasında 

  Ürün tedarik edilemezse 

  sorusunu sorarak vereceğiniz cevaba göre hareket ediyoruz. Muadil istemezseniz tedarik edemediğimiz ürünleri ücretlerini teslimat sonrasında iade ediyoruz.

   

  Not: Eğer siparişlerinizde muadil tercihinde bulunmazsanız siparişiniz yalnızca en yüksek oranda tedarik sağlayan şubeye atanır, tam olarak sepetinizdeki ürünler o şubede bulunmuyorsa bunlar hariç kalanlar gönderilir. Gönderilmeyen ürünlerin ücreti teslimat sonrasında iade edilir.

  Şubelerimiz arasında marka ve ambalajların eksikliğinden ötürü yüzde 40'lara varan bir çapraz stok durumu söz konusu olduğu için siparişlerinizin eksiksiz gönderilebilmesi için mümkünse muadil onayı vermenizi tavsiye ediyoruz.