Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Helal Yaşam Rehberi 75. Sayısı

  ₺10,00
  i h

  YEDİKLERİMİZİN İNANCIMIZA ETKİSİ - 75. SAYI ÇIKTI

  İman nasıl ki, insan hayatının tamamını ihata etmek durumunda ise; cihat da hayatın her safhasında, her bölümünde uygulamaları ile yer almak zorundadır. İmansız bir hayat nasıl düşünülemezse, cihatsız bir imanın da ayakta kalması düşünülemez. Günümüzün en büyük cihadı nedir diye baktığımızda da üzerinde bir sürü oyunların oynandığı gıdamız geliyor tabi ki. Bu dertle yol aldığımız yeni sayımızı sizlere sunarız…

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER hocamızın kaleme aldığı “Tövbe Kapısı Kapanmadan” başlıklı makalesinde en önce anne-babaların çocuklarının yediklerine içtiklerine dikkat etmesi gerektiği, bizlerin de helal ve tayyib hayat nimazını nasıl sağlarızın üzerinde durmuştur.

  GİMDES Fıkıh Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Tahsin FEYİZLİ hocaefendimizin yazdığı “Haram ve Helalin Hayata Etkileri” başlıklı makalesinde haramın zararları ve helalin faydaları üzerinde durulmuştur.

  Nureddin YILDIZ hocaefendinin yazdığı “Hasta Olduk, Ne Yapalım?” Müslüman hasta olduğunda nasıl bir yol izlemeli sorusu ve cevabı üzerinde durmuştur.

  Dr. Mücahit GÜLTEKİN hocamızın yazdığı “Irkçılık ABD’nin Kurucu İdeolojisidir” başlığıyla Amerika ve en baştan beri uyguladıkları ırkçılık üzerinde durmuştur.

  GİMDES Denetçisi ve Veteriner M. Zeki AYGUR’un “İnsanı İnşa Etmek” başlıklı yazısında çeşitli örneklerle deliller sunduğu ve insanın varlığı problemi üzerinde durmuştur.

  Ali Rıza TEMEL hocamız ise “Karun Özentisi Zalimler” başlıklı makalesinde düzensizliği, zalimin nasıl zulümde bulunduğu üzerinde durmuştur.

  Hatice ATMACA hanımefendinin “Kadın Ailedir!” başlığıyla kavramlar değişmiş olsa da insanın fıtratına eninde sonunda döneceği üzerinde durmuştur.

  Doç. Dr. Alparslan TANOĞLU’nun “Kanserden Korunmak İçin Düzenli Olarak Balık Tüketmeliyiz” vaktinde tüketilen balığın faydaları üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Mustafa NUTKU hocamızın ise “Kısalan Günlerde Düşünmek” konu başlıklı yazısında gün döngüsü ve hikmetleri üzerinde durmuştur. Birbirinden değerli hocalarımızın kalemlerinden hepsi ayrı önemli ve hepsi ayrı güzel makalelerimizi dergimizde bulabilirsiniz.

  Ayrıca dergimizde Diyetisyen Özlem YILDIZ hanımefendinin “Şimdi Tam Balık Zamanı” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Ürün özellikleri
  Yayın ÇeşidiDergi