220 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Helal Yaşam Rehberi 69. Sayısı

  Helal Yaşam Rehberinin Kasım-Aralık 2019 sayısıdır.
  ₺10,00
  i h

  Her Toplum Neslinden Sorumludur!

  Neslimizi ifsat etmeyi hedeflerinin başına yerleştiren din düşmanlarının, evlatlarımızı tuzağa düşürmek için her türlü entrikaya başvurduklarına her gün şahit olmaktayız. Batıdan devşirme mevcut eğitim sistemimizden yararlanarak çocuklarımızın Allah’a (c.c) kulluk ortamında hayat sürdürmemeleri için her türlü kötülük ortamını cazip gösterip, iştah kabarttıkları ve çocuklarımızı bütünüyle kuşatma altında tutmaya çalıştıkları herkesçe bilinen bir durumdur. Hiç kimse bunu görmemezlikten gelemez. Bizler de bu yüzden bu sayımızda eğitim sistemini, aileyi ve neslimizi nasıl koruyacağımızı ele aldık.

  Dr. Hüseyin Kâmi BÜYÜKÖZER, ailemize ve çocuklarımıza karşı olan öncelikli mesuliyetlerimiz ve bunlardan dolayı hesaba çekileceğimizi unutmamamız gerektiği üzerinde durmuştur.

  Fatih KALENDER hocaefendi ise “Eşler Arası Haklar” konu başlıklı makalesinde eşlerin yerine getirmesi gereken asli ve fer’i vazifeler üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Ahmet MARANKİ hocamız da “Gıda Güvenliği ve Güvensizliği” başlıklı makalesinde ise emülgatörler ve kullanım alanları üzerinde durmuştur.

  Doğuma Hazırlık Eğitmeni Esra BOZKURT hanımefendinin kaleme aldığı “Mucizevi Eylem Doğum” başlığıyla Rabbimizin kendi ruhundan üflediği bir canın ve o can için seçilmiş bir rahimin etkileri üzerinde durmuştur.

  Kimya Müh. Timuçin GÜNESEN’in kaleme aldığı “Dünya Üzerinde İnanışa Göre Beslenme Çeşitleri” konu başlığıyla gıdanın sadece fizyolojik anlamlar taşımadığı aynı zamanda kültürü ve dini anlamlar da taşıdığı üzerinde durmuştur.

  Prof. Dr. Mustafa NUTKU hocamız ise “Alkolsüz Gazlı İçecekler Helal midir?” konu başlığıyla ismi gibi bir içerik bilgisine sahip olup olmadığı üzerinde durmuştur.

  Yazar Sema MARAŞLI hanımefendinin ele aldığı “Din ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” başlıklı makalesinde Allah’ın Kur’an’da kadından ve erkekten nasıl bahsettiği ve nasıl bir sınır çizdiği üzerinde durmuştur.

  Mustafa MERAL hocaefendinin kaleme aldığı “İslamda Aile” başlıklı makalesinde huzur ve saadetin kaynağı ailenin Kur’an ve sünnet çerçevesinde nasıl olması gerektiği üzerinde durmuştur.

  Veteriner Arzu SARITAŞ hanımefendinin “Mutfağımıza Biraz Daha Zaman Ayıralım” konu başlığı ile kaleme aldığı birbirinden güzel evde yapabileceğiniz tarifleri bulabilirsiniz.

  Bu sayımızda da hepsi önemli ve ayrı ayrı güzel makaleleri ile yer veren birbirinden değerli tüm yazarlarımıza teşekkür ediyoruz. Allah(cc) hocalarımızda da siz okuyucu kardeşlerimizden de razı olsun.