Arama Sonuçları
Geri

Evde Kalın, Alışverişinizi İnternetten Yapın. Corona Virüsü Kapsamında Çalışma Takvimimiz!

Evde Kalın, Alışverişinizi İnternetten Yapın. Corona Virüsü Kapsamında Çalışma Takvimimiz!

Selamun aleyküm muhterem kardeşlerimiz.

Çinden yayılan ve bütün dünyayı etkisi altına alan corona virüsü ile hayatımızda bazı değişiklikler oldu. Ulul emr hüviyetinde hükümetimiz kimi kısıtlamalar ile hastalığın yayılmasını önleme konusunda gayret etmektedir. Bizlere de bu yönergelere uyma vazifesi düşmektedir.

Bu süreçte birçok kardeşimiz internetten verdiği siparişlerin kendilerine ulaşıp ulaşamayacağını, ulaşırsa bunun güvenli olup olmadığını sormaktadır. Olası bir serbest dolaşım kısıtlaması (sokağa çıkma yasağı vb) olduğu durumlarda gıda ve ihtiyaç maddelerine erişim imkanının kaybolması riskinden endişe edilmektedir.

Bizler bu süreçte online alışveriş kanallarını gücümüz yettiği ölçüde açık tutmaya gayret edeceğiz. Tedarik sağlayan market sayımızı da, kargo ve teslimat seçeneklerimizi de bu süreçte arttırıp gelen yoğun taleplere en yüksek ve hızlı oranda yanıt vermeye gayret ediyoruz.

Geçtiğimiz 1 haftada normal zamanlarda 1 ayda gelen sipariş yoğunluğu ile karşı karşıya kaldık. Bu durum her zamanki sipariş hazırlama hızımızı arttırmamıza rağmen toplamda bazı siparişlerin geç gönderilmesi ya da hızla tükenen ürünlerden bazılarının gönderilememesi gibi tatsız durumların ortaya çıkmasına sebep oldu. Normal zamanda ortalama olarak siparişlerin yüzde 90-95 oranında tedariği sağlanabiliyorken, stokların tükenmesi ve yeni ürün talebine üreticilerin ya geç cevap vermesi, ya da hiç cevap vermemesi ile yüzde yetmişlere kadar düştüğü olmuştur.

Yeri geldi stokları ikmal etmek için doğrudan üretici ve topancıları ziyaret edip ürünleri kendimiz aldık. Yeri geldi müşterilerimizin hiç bir kanalla tedarik edemediği un, yağ, makarna, çay gibi temel ihtiyaç maddelerini çok zorlanarak tedarik ettiğimiz muadil markalarla karşılamaya çalıştık. Halen yoğun şekilde tükenen ve acilen ihtiyaç duyulan ürünlerin tedariği için var gücümüzle çalışmaya devam etmekteyiz.

Her ne kadar sizlerin beyanlarına yüzde yüz oranında uymaya gayret etsek de bu süreçte üreticilerde bile ürün bulunamıyorken "İlle de şu marka istiyorum" şeklinde talepler bizi ciddi manada zorlamaktadır. Bu sebeple stok düzeylerini yüksek tutmak yeterli olmayıp marka çeşitliliğini de korumamız gerekiyor. Lakin üretici ve toptancıların da bu yoğunluğa hazır olmadığı ortaya çıkmıştır.

Şubelerimizde yoğunluk ve sosyal mesafe kurallarına uymayan vatandaşlar nedeniyle virüs riskinin arttığı, buna bağlı önlemlerin alınması gerekliliği konuşulmaktadır. Ancak internet alışverişleri için bu tür riskler söz konusu değildir. Hatta böylesi bir dönemde en sağlıklı alışveriş, mümkün olan en az düzeyde insanla temasın gerçekleştiği, yoğunluk ve yığılmanın olmadığı, ürünlerle insan temasının gerçekleşmediği internet alışverişleridir.

Normal bir alışverişte evinizden çıkıp markete ulaşana kadar onlarca insanla yolda, toplu taşımada, markette karşılaşıp bir vesile ile temas edeceksiniz. Oysa internet alışverişlerinde siparişi evinizden çıkmadan vereceksiniz, çalışanımız uygun şartlarda ürünleri paketleyip kargoya teslim edecek, kargo görevlisi ürünü kapınıza kadar getirecek.

Bu süreçte sizden ricamız:

  • Mümkünse siparişlerinizi kredi kartı ile yapınız. EFT/Havale siparişlerinde ödeme kontrolleri manuel yapıldığı için gecikmeler olabilmektedir. Kapıda ödeme siparişlerinde bizim için süreci uzatan adımlar söz konusudur.
  • Mümkünse talep ettiğiniz ürünler "Tedarik edilmezse ne yapalım?" sorusu için "muadil ürün gönderebilirsiniz" şeklinde 3. seçeneği seçin ki biz elimiz ihtiyacınızı görebilecek başka marka ya da ambalaj ile ürününüzü bir an evvel gönderebilelim. Bu şekilde siparişiniz için en az zamanı ayırıp en yüksek gönderip müktarına ulaşmış olacağız.
  • Siparişinizde bir gecikme olursa, ya da bir ürün yanlış ya da eksik gönderilmişse soğukkanlığınızı koruyup, detaylarını bilgi@helaldunyamarketleri.com üzerinden bize iletmeniz. Bu şekilde en verimli şekilde sorununuzu çözmeye gayret edeceğimize emin olabilirsiniz.

Rabbimizden tez zamanda bu belanın önce ümmeti Muhammedin (S.A.V) üzerinden, sonra bütün insanlık üzerinden kaldırılmasını diliyoruz. Allah'tan Müslümanlar olarak, bu tür zor zamanların özel birer imtihan olduğu güzelce anlamamızı, ve imtihanı başarıyla geçenlerden olmamızı niyaz ediyoruz.

Yorumlar
Yorumunu bırak Kapat