600 TL VE ÜZERİ KARGO BEDAVA!
Arama Sonuçları
Tüm Kategoriler
  Menu Close

  Bu ürün, yeni üretim yapılmadığı veya sertifika durumu uygun olmadığı için, veyahutta başka operasyonel sebeplerden ötürü şuan için satışa kapalıdır.

  Babı Natural Keçiboynuzu Pekmezi 650 Gr

  ₺74,90
  i h
  Babı Natural keçiboynuzu pekmezi, yapılışı oldukça zahmetli olan bir Türk tatlarından biridir. Keçiboynuzu meyvelerinden yapılan bir reçel türüdür. Keçiboynuzların toplanması zordur ve çok uzun bir süreç gerektirir. Keçiboynuzların toplanmasından sonra, meyveler soyulur ve kurutulur. Kurutulmuş keçiboynuzların içi çıkarılır ve kaba bir şekilde ezilir. Son olarak, kaba ezilmiş keçiboynuzları, şeker ve limon suyu ile karıştırılarak pişirilir. Keçiboynuzu pekmezi, Türkiye'de çok popüler bir tat olarak kabul edilir.
   
  Babı Natural Keçiboynuzu Pekmezi Tüketmenin Faydaları
   
  Babı Natural keçiboynuzu pekmezi, birçok faydalı maddeyi içerisinde barındırmaktadır. Özellikle, antioksidanlar, vitaminler ve mineralleri içerir. Bu maddeler, vücuda faydalıdırlar ve sağlık açısından oldukça önemlidir.
   
  Yüksek antioksidan içermektedir. Keçiboynuzu pekmezi yüksek miktarda antioksidan içerir. Antioksidanlar, vücudu serbest radikallerden korur ve hücre hasarını önler.
  Birçok önemli vitamini içerisinde barındırır. Keçiboynuzu pekmezi, A, C ve E vitaminleri gibi önemli vitaminler içerir. Bu vitaminler, güçlü bir sistemik sağlık sağlar ve vücudun normal işleyişini destekler.
   
  Mineral bakımından zengindir. Keçiboynuzu pekmezi, potasyum, magnezyum, demir, fosfor ve kalsiyum gibi mineraller içerir. Bu mineraller, vücudun normal işleyişini destekler ve sağlıklı bir kemik yapısını korur.
   
  Keçiboynuzu pekmezi, yüksek miktarda lif içerir. Lif, sağlıklı bir sindirim sistemi sağlar ve doymuş olma hissi verir.
   
  Bağırsak sağlığına olumlu yönde etki eder. Keçiboynuzu pekmezi içindeki bitkisel özler, mikrobiyal dengesini koruyan ve bağırsak sağlığını destekleyen etkileri vardır.
  Keçiboynuzu pekmezi, sağlıklı bir diyetin bir parçası olarak tüketilebilir ancak aşırı tüketiminde kilo almaya sebep olabilir.
   
  Doğal Keçiboynuzu Pekmezini Sizler İçin Nasıl Üretiyoruz?
   
  Keçiboynuzu pekmezi üretiminde öncelikle temiz, sağlıklı ve olgun keçiboynuzları’nın toplanması gerekir. Sizlere en sağlıklı ve doğal keçiboynuzu pekmezini sunmak için bu duruma oldukça özen gösteriyoruz. Keçiboynuzları topladıktan sonra, meyveler soyulur ve içlerindeki siyah çekirdekler çıkarılır. Soyulmuş meyveler kurutulur. Kurutulmuş keçiboynuzları’nın içi çıkarılır ve kaba bir şekilde ezilir. Kurutulmuş keçiboynuzlarının ezilmiş hali, şeker ve limon suyu ile karıştırılıp pişirilir. Pişen keçiboynuzu malzemesi, soğutulur ve son olarak sterilize edilir ve kapaklı kavanozlara doldurulur.